Switch to mobile version. Top
  • Sākumlapa
  •  Saturs
  • Witty Dicie - kas notiks, ja atteikšos no sava pamatdarba?

Witty Dicie - kas notiks, ja atteikšos no sava pamatdarba?

Aigas ģimenē aug trīs bērni – sešgadīga meita un divi dēliņi. Ģimenei vienmēr patikuās spēles, tāpēc radās ideja par audio spēlēm, kam nav nepieciešami palīglīdzekļi – tās var spēlēt, vienkārši sarunājoties, piemēram, pārbraucienā ar automašīnu. Sākotnēji spēles bija pieejamas CD formātā, bet šobrīd pieejama arī mobilā lietotne.

“Wittie Dicie attīstām kā sociālās uzņēmējdarbības produktu, kura mērķis ir uzlabot bērnu sociālās prasmes, kuras tehnoloģiju ietekmē mūsdienās ir pasliktinājušās. Spēlējot šīs spēles, tuvie cilvēki ieklausoties var pamanīt, kas bērnu satrauc vai ir aktuāls. Tās ir ne tikai spēles, bet arī sarunu tēmas,” stāsta Aiga.

“Lielais nezināmais, kas nodarbina daudzu māmiņu prātus, ir – kas notiks, ja atteikšos no sava pamatdarba? Vai mana ideja spēs nest pietiekami lielus ienākumus? Pusotra gada bērna kopšanas atvaļinājums ir fantastiska iespēja izmēģināt un saprast, vai bizness spēs kļūt par ienākumu avotu un vai uzņēmēja loma ir piemērota. Zinu vairākus labus piemērus – mammas, kuras uzsāk savu biznesu bērna kopšanas atvaļinājumā, un pēc tā vairs neatgriežas iepriekšējā darba vietā, jo savs bizness jau nes labu peļņu,” stāsta Aiga.

Lai izveidotu biznesu ir ne vien jābūt pārliecinātam par savu ideju, bet arī jāķeras klāt tās īstenošanaiun jāzina, ko darīt, lai tiktu uz priekšu – kāds būs nākamais solis un kāds – aiznākamais. “Pēc pieredzes saku, ka noteikti jāizmanto visas pieejamās atbalsta iespējas, piemēram, biznesa inkubatori un akseleratori, turklāt nedrīkst padoties pēc pirmā atteikuma. Tā ir arī laba iespēja bērniem jau no mazotnes ar savu piemēru mācīt uzņēmību un mērķtiecību. Ej un dari, nevis sēdi un gaidi!” iedrošina Aiga.

Aiga atzīst, ka jāstrādā ir daudz, taču spēku dod apziņa, ka strādā sev, nevis kādam citam. “Iedvesmu sniedz arī brīži, kad redzu, ka pēc Witty Dicie ir pieprasījums un cilvēkiem patīk mans produkts. Protams, būs arī vilšanās brīži, bet ir svarīgi neapstāties. Ja maniem bērniem kaut kas neizdodas, es vaicāju – kā var nonākt līdz Olimpisko spēļu pjedestālam? Un atbilde ir vienkārša - tur nonāk cilvēki, kas nepadodas pēc pirmās neveiksmes, bet mēģina vēlreiz – tikmēr, kamēr izdodas,” stāsta Aiga.

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.