Switch to mobile version. Top

Vai obligāti nepieciešams detalizēts biznesa plāns?

Sandris Štāls, Beķereja - SS īpašnieks

Nevaru komentēt par pārējām finansēšanas programmām, bet ALTUM programmai biznesa plāns ir nepieciešams. ALTUM man darīja zināmas vadlīnijas, pēc kurām man ir jāvadās. Jāparāda, kāds būs mans bizness, ko es vēlos panākt un kā tas darbosies, vai tiešām bizness strādās ar ienākumiem un es varēšu atmaksāt aizņemto naudu.
Pirmkārt, katram sīki ir jāzina sava biznesa nianses un finansējuma avots, lai par sevi radītu pārliecību finansētājiem. Tomēr simtprocentīgi sagatavoties nevar nekad, jo vienmēr saskarsies ar negaidītām lietām, kuras izpratīsi tikai to darbības laikā. Varbūt tikai vienam no tūkstoš cilvēkiem tas ir izdevies. Es pirms tam centos iegūt informāciju no speciālistiem, kuri ir strādājuši ar šādām lietām, bet tik un tā radās jautājumi procesa gaitā. Tu vari sagatavoties, bet pilnībā būt gatavam nav iespējams.

Vērts padomāt:

  • Kā darbosies Tavs bizness – no kā veidosies ieņēmumi, kādi būs izdevumi? Uzdod sev šos un vēl citus jautājumus, lai precīzāk saprastu – cik daudz nianses esi apdomājis?
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.