Switch to mobile version. Top

Vai ambicioziem mērķiem nepieciešams eksports?

Tas, vai balstīt biznesu uz eksportu, ir atkarīgs no biznesa modeļa, cilvēkiem un finanšu līdzekļiem, jo darīt ātri un daudz maksās dārgāk, ar to ir jārēķinās. “Radot produktu, jau zināju, ka tas būs paredzēts eksportam, jo Latvija ir pietiekoši maza, bet ambīcijas man bija pietiekoši lielas un gribējās darīt daudz, ātri un pamatīgi. Jau produkta radīšanas brīdī vai uz iepakojuma izvietot tekstu latviešu valodā, jo vieta uz iepakojuma bija ierobežota (tikai sešām valodām), un bija šaubas, vai latviešu valodas izvietošana ir vērtīgs solis. Latviešu valoda tika atstāta, bet tajā pat laikā eksporta vērtība (ar iešanu pamazām, bet pamatīgi) netika apšaubīta. Viss ir atkarīgs no biznesa modeļa, cilvēkiem un finansiālo līdzekļu pieejamības, jo darīt ātri un daudz maksās dārgāk, ar to ir jārēķinās.

Vērts padomāt:

  • Izvērtē, vai Tev ir nepieciešams eksports!
  • Vai Tev ir nepieciešamie līdzekļi straujai attīstībai un vai ar tiem pietiks ilgtermiņā?
  • Vai zini par Latvijā pieejamo atbalstu iziešanai eksporta tirgos? Kurš tirgus, Tavuprāt, būs vērtīgāks un reālāk sasniedzams?
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.