Switch to mobile version. Top

Seminārs: Uzņēmējdarbība ar sociālu ietekmi

Liene Reine – Miteva, Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine – Miteva stāsta par to

- kas ir sociālā uzņēmējdarbība?

Sociālās uzņēmējdarbības mērķis ir ražot produktus un sniegt pakalpojumus, kas risina sociālu problēmu. Ir nozīmīgi, ka veidojot produktus un pakalpojumus sociālam mērķim uzņēmējs nedrīkst aizmirst arī biznesa nozīmīgumu šajā procesā. Sociālais uzņēmējs ir uzņēmējs, kuram interesē gan peļņa, gan sniegtais rezultāts sabiedrības mērķiem.

- kādēļ ir vajadzīgi sociālie uzņēmēji, minot dažādus piemērus, par sociālajām uzņēmējdarbībām Latvijā un pasaulē?

Sociālie uzņēmēji risina problēmas, ko citi uzņēmēji nerisina, iesaistot ne tikai klientus, bet arī “blakus esošos”, problēmas risina daudz ātrāk, lētāk, efektīvāk, nodrošina inovatīvu pieeju, problēmas risina ilgtermiņā.

- kā var iegūt sociālā uzņēmēja statusu?

Lai iegūtu sociālā uzņēmēja statusu ir nepieciešams, lai uzņēmēja mērķi atbilstu sociālās uzņēmējdarbības likuma mērķiem, SIA dalībnieku sapulcē ir jāpieņem vienbalsīgs lēmums par šī statusa iegūšanu, SIA iegūto peļņu nesadala savā starpā, bet gan iegulda statūtos noteikto mērķu sasniegšanai, SIA nodarbina algotus darbiniekus, SIA izpildinstitūcijā ir iesaistīts mērķa grupas pārstāvis vai konkrētās jomas eksperts.

- ko tas maina uzņēmumam?

Sociālā uzņēmuma likums sniedz dažādus bonusus atšķirībā no parasta SIA iespējām, piemēram, sociālajam uzņēmumam ir iespēja pieņemt darbā brīvprātīgos darbiniekus, vairākkārtīgi saņemt grantus no Altum, iepirkumos ar valsti un pašvaldību ir priviliģēti līgumi, ir iespēja saņemt ziedojumus u.c. iespējas.

- kādas ir investīciju piesaistes iespējas?

Investīciju piesaistes sociālajam uzņēmumam ir daudz un dažādas, piemēram, pašvaldības atbalsts, iespēja piedalīties dažādos ideju konkursos, stipendijas, privātie investori, bankas aizdevums u.c.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Liene Reine – Miteva savā prezentācijā min dažādus veiksmīgus sociālās uzņēmējdarbības piemērus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Uzdot neskaidros jautājumus par sociālā uzņēmuma veidošanu var Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas mājaslapā – www.sua.lv

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.