Switch to mobile version. Top
 • Sākumlapa
 •  Saturs
 • Seminārs: Sociālās uzņēmējdarbības inkubators Latvijā – Reac...

Seminārs: Sociālās uzņēmējdarbības inkubators Latvijā – Reach for Change

Kristīne Vērpēja, organizācijas Reach for Change organizācijas programmas partnerattiecību vadītāja Latvijā

Organizācija Reach for Change ir sociālās uzņēmējdarbības inkubators, kas darbojas, lai padarītu pasauli labāku bērniem un jauniešiem. Organizācija sociālo uzņēmējdarbību skaidro kā uzņēmējdarbību, kas palielina sociālo ietekmi ar biznesa rīkiem.

Ar ko nodarbojas Reach for Change?

 1. Tiek atrasta vajadzība, kas sabiedrībā netiek īstenota.
 2. Organizācija vai indivīds ierauga šo problēmu un sāk meklēt idejas un risinājumus, lai atrisinātu šo problēmu tās agrā attīstības stadijā.
 3. Kad jaunajiem uzņēmējiem trūkst resursi vai zināšanas pilnvērtīgai savas idejas īstenošanai, tad sociālās uzņēmējdarbības inkubators Reach for Change palīdz viņiem gan finansiāli, gan ar labāko risinājumu.

Organizācija izvirzījusi piecas jomas, kurās tiek mērīta organizācijas attīstība un izaicinājumi:

 • Efektīvs risinājums – joma, kurā lielākie izaicinājumi ar kuriem saskaras uzņēmējs ir problēmas izpēte un formulēšana, risinājuma izstrāde, kas prasa laiku un resursus, jo ir nepieciešams pārbaudīt vai plānotais risinājums darbosies, kā arī jādokumentē un jāizvērtē rezultāti.
 • Finansiālā ilgtspējība – joma, kas ir nozīmīga, jo sociālajam uzņēmējam nevis ir labi, ka viņš pelna, bet viņam ir jāpelna. Ir nepieciešams izveidot ilgtspējīgu biznesa modeli, noteikt sava produkta, pakalpojuma cenu un plāns jāveido ilgtermiņā.
 • Līderība un komanda – nozīmīga, jo komandā uzņēmējs var iepazīt sev līdzīgi domājošus uzņēmējus, ar kuriem viņam ir viens mērķis. Nepieciešams definēt misiju un stratēģiju, lai varētu saprotami un kvalitatīvi izskaidrot vīziju komandai, kā arī organizācija piedāvā plašu kontaktu tīklu, kas ir nepieciešams, lai uzņēmējs varētu uzzināt arī citus pieredzes stāstus un mācīties no citiem.
 • Sociālā ietekme un mērķi – joma, kas visvairāk atšķiras no klasiska uzņēmējdarbības modeļa, tās lielākie izaicinājumi ir sociālās ietekmes izpēte, nepieciešams izvēlēties pareizo metodi, izvērtēt un dokumentēt rezultātu.
 • Sistēmas maiņa – visatšķirīgākā un izaicinošākā joma, kas nav piemērota visiem, jo tā sevī ietver izmaiņas sistēmā, piemēram, izstrādāt jaunus likumus izglītības jomā. Izaicinājumi ir vīzija, izpēte un stratēģija.

“Ir dažādi veidi kā jūs varat darīt labu. Tie var būt sociālie īstermiņa projekti, varat pievienoties kādai organizācijai, kā arī, ja domājat par sava uzņēmuma veidošanu. Ir iespēja, ka jūs aprunājaties ar citiem uzņēmumiem, kuri darbojas līdzīgā jomā un ir iespējams apvienoties. Vai arī varat radīt savu unikālo sociālo uzņēmumu,” uz jaunām idejām iedvesmo Kristīne.

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.