Switch to mobile version. Top

Seminārs: Learn IT pieredzes stāsts

Elīna Ingelande, Sociālā uzņēmuma Learn IT programmēšanas skolas dibinātāja un vadītāja

Learn IT ir sociālais uzņēmums, kas piedāvā bērniem mācīties programmēšanu un izmantot tehnoloģijas radošā un izglītojošā veidā. “Šī ideja radās pirms pieciem gadiem, kad redzēju, ka bērni ārkārtīgi daudz spēlē datorspēles. Viņi izmanto tehnoloģijas tikai, lai komunicētu ar draugiem, skatītos video Youtube un spēlētu spēles, ” stāsta Elīna. Iedvesmojoties no tā, ka tehnoloģijas tobrīd Latvijā attīstījās strauji, Elīna saprata, ka bērni var tās izmantot pilnvērtīgi un nebūt tikai patērētāji, bet gan tehnoloģiju veidotāji. Joprojām skolās informātikas stundās bērniem tiek mācīts izmantot citu veidotas programmas. Elīna izlēma, ka skolēni paši var būt savu tehnoloģiju veidotāji un izlēma dot viņiem iespēju iemācīties programmēt.

Learn IT mērķis ir parādīt, ka skolēni, mācoties programmēšanu, var veidot savu nākotni, radot tehnoloģijas, kas pašiem ir aktuālas. Lai sasniegtu savus mērķus uzņēmums sadarbojas ar 8 pašvaldībām un 21 izglītības iestādi.

Lietas, ko Elīna vēlas ieteikt nākotnes sociālajiem uzņēmējiem:

  • Uzņēmuma ilgtspēja – uzņēmumam jau sākotnēji ir jāveido tādu biznesa modeli, kurš ir mērogojams un eksportējams. Ir jādomā par ilgtspēju, lai uzņēmumu varētu attīstīt. Svarīgi atcerēties, ka uzņēmējdarbība ir rīks, lai sasniegtu sociālo mērķi.
  • Mērķi – uzņēmējam nedrīkst būt uzskats “es to nedaru naudas dēļ”, jo ir jāspēj nošķirt finansiālais mērķis un sociālais mērķis – tie abi ir vienlīdz svarīgi.
  • Cena – ir svarīgi noteikt atbilstošu cenu savam pakalpojumam vai produktam.
  • Finanšu ilgtspēja – finanses ir jāplāno reālistiski, piemēram, ieplānot augstākas izmaksas un zemākus ienākumus. Viens no veidiem kā iegūt savam uzņēmumam papildus finansējumu ir ar grantiem. Elīna iesaka grantus izmantot vienreizējiem ieguldījumiem, piemēram, iegādāties robotus, radīt zīmolu vai izveidot savu mājaslapu, nevis izmantot naudu, lai segtu ikmēneša ienākumus.
  • Klienti – ir jāveido atgriezeniskā saite ar klientiem.

Vislielākais ieguvums esot sociālajam uzņēmējam ir personīgais gandarījums par labi paveiktu darbu.

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.