Switch to mobile version. Top
  • Sākumlapa
  •  Saturs
  • Pieredzes stāsts: Witty Dicie – neapstāties pie pirmā “nē”...

Pieredzes stāsts: Witty Dicie – neapstāties pie pirmā “nē”

Aigas ģimenē aug trīs bērni – sešgadīga meita un divi dēliņi. Ģimenei vienmēr patikušas spēles, tāpēc radās ideja par audio spēlēm, kam nav nepieciešami palīglīdzekļi – tās var spēlēt, vienkārši sarunājoties, piemēram, braucot automašīnā. Sākotnēji spēles bija pieejamas CD formātā, bet šobrīd pieejama arī mobilā lietotne “Audio spēles” (Prime Audio Games).

“Wittie Dicie attīstām kā sociālās uzņēmējdarbības projektu, kura mērķis ir uzlabot bērnu sociālās prasmes, jo tehnoloģiju ietekmē mūsdienās tās ir pasliktinājušās. Spēlējot šīs spēles, tuvie cilvēki ieklausoties var pamanīt, kas bērnu satrauc vai ir aktuāls. Tās ir ne tikai spēles, bet arī sarunu tēmas,” stāsta Aiga.

Lai izveidotu biznesu, ir ne vien jābūt pārliecinātam par savu ideju, bet arī jāķeras klāt tās īstenošanai. “Pēc pieredzes saku, ka noteikti jāizmanto visas pieejamās atbalsta iespējas, piemēram, biznesa inkubatori un akseleratori, turklāt nedrīkst padoties pēc pirmā atteikuma. Tā ir arī laba iespēja bērniem jau no mazotnes ar savu piemēru mācīt uzņēmību un mērķtiecību. Ej un dari, nevis sēdi un gaidi!” iedrošina Aiga.

Aiga atzīst, ka jāstrādā ir daudz, taču spēku dod apziņa, ka strādā sev, nevis kādam citam: “Iedvesmu sniedz arī brīži, kad redzu, ka pēc mana produkta ir pieprasījums un cilvēkiem tas patīk. Protams, ir bijis dažādi, un, balstoties uz savu seminārā stāstīto pieredzi, vēlos dot padomu jaunajiem uzņēmējiem – pārbaudiet savus pieņēmumus, veiciet pētījumu, aptauju, notestējiet savu ideju, lai izvairītos no kļūdām un būtu pārliecināti par savu nākošo soli.”

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.