Switch to mobile version. Top

Kas ir svarīgāka: laba ideja vai komanda?

Ingus Rūķis, Mapon tehniskais direktors

Ja skatās uz izcilu ideju, tad izcila ideja, kura nav realizēta, ir nulles vērtībā. Ar pliku ideju nekas nenotiek, kādam ir jābūt tam, kas to ideju realizē. Es teiktu, ka svarīga, protams, ir pati ideja, cik laba tā ir, bet ļoti, ļoti liela nozīme ir komandai. Ja mēs skatāmies uz MapOn, tad tā pirmsākumos būtu palikusi plika ideja par to, ka šoferi kaut kur pazūd, un viņi joprojām kaut kur pazustu. Bija cilvēki, kas uzņēmās to atrisināt un bija pietiekami entuziastiski, lai tajā laikā, kad normālais Latvijas lietotājs par internetu ārzemēs pat nesapņoja, viņi radīja iekārtas, kas, izmantojot internetu, sūta datus atpakaļ uz Latviju. Es uzskatu, ka tas bija pietiekami drosmīgs solis, un bez drosmīgiem cilvēkiem nekas tāds nenotiktu. Ja mēs skatāmies uz MapOn kā uzņēmumu, tad arī tagad mēs būvējam dažādu veidu inovācijas, kur apakšā vienmēr ir spēcīga komanda. Tas arī būtu ieteikums jaunajiem uzņēmējiem, ka viņiem būtu jāmeklē atbalsts, jo viens nav karotājs. Ja tev nav citu atbalsta, tad meklē radus vai draugus, kas vienkārši tevi uzmundrinās, pat ja no biznesa neko paši nesaprot. Galvenais, lai viņi tev neļauj paklupt, vai arī tad, ja paklūpi, viņi tev ļauj piecelties.

Vērts padomāt:

  • Padomā, vai Tev ir pietiekoši plašas zināšanas, lai realizētu savu ieceri: uzraksti, kādas kompetences Tava projekta realizācijā ir nepieciešamas, kuras no tām pārzini Tu, un kam nepieciešams piesaistīt papildspēkus.
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.