Switch to mobile version. Top
  • Sākumlapa
  •  Saturs
  • Kāds ir SIA un mazkapitāla sabiedrības dibināšanas process?...

Kāds ir SIA un mazkapitāla sabiedrības dibināšanas process?

Mazkapitāla sabiedrībām likumā ir noteikti ierobežojumi, piemēram, tās var dibināt tikai fiziskas personas. Līdz ar to, ja reģistrēta juridiskā persona vēlas dibināt uzņēmumu, tad ir iespējams dibināt lielo sabiedrību ar 2800 eiro lielu pamatkapitālu. Mazkapitāla sabiedrību var dibināt maksimāli 5 fiziskas personas. Mazkapitāla sabiedrības minimālais pamatkapitāls ir 1 eiro, taču šo pamatkapitālu ir iespējams palielināt.

Dana Gerasimova, Uzņēmuma reģistra valsts notāre:
Mazkapitāla sabiedrībām likumā ir noteikti ierobežojumi, piemēram, tās var dibināt tikai fiziskas personas. Līdz ar to, ja reģistrēta juridiskā persona vēlas dibināt uzņēmumu, tad ir iespējams dibināt lielo sabiedrību ar 2800 eiro lielu pamatkapitālu. Mazkapitāla sabiedrību var dibināt maksimāli 5 fiziskas personas. Mazkapitāla sabiedrības minimālais pamatkapitāls ir 1 eiro, taču šo pamatkapitālu ir iespējams palielināt. Savukārt lielo sabiedrību ar pamatkapitālu no 2800 eiro var dibināt gan fiziskas, gan juridiskas personas, ar mantisko ieguldījumu naudā, ko uzreiz var apmaksāt vai arī apmaksāt tikai pusi no šī parakstītā pamatkapitāla. Taču tad gada laikā ir jāapmaksā otra puse, paziņojot par to Uzņēmumu reģistram.  Daudzi arī izvēlas reģistrēties kā individuālie komersanti, kuriem nav nepieciešams iemaksāt pamatkapitālu, bet ir jāņem vērā, ka tā ir fiziska persona, kas ir ierakstīta komercreģistrā, un šī persona par komercsaistībām atbild ar visu mantu, salīdzinot ar SIA formu, kurā sabiedrība neatbild par dalībnieka saistībām un dalībnieks neatbild par sabiedrības saistībām.

S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.