Switch to mobile version. Top

Kāda ir komandas nozīme?

Aigars Kaugars, Baltic Restaurants valdes priekšsēdētājs

Mums ikdienā daudzās kafejnīcās ir veiksmīgi vadītāji, kas labi strādā, bet, kad vadītājus apmaina ar vietām, rezultāti uzlabojas, klienti ir apmierinātāki, līdz ar to ir ļoti liela nozīme, kā vadītājs ar komandu strādā, kā viņš organizē darbus. Zinu uzņēmumu, kurš  darbojās gadu ar četrām kafejnīcām, taču neizdevās panākt, lai tās strādātu rentabli, ar peļņu. Viņi jau bija izbeiguši līgumu, taču četrus mēnešus pirms līguma beigām, atnāca jauns puisis bez pieredzes ēdināšanā, sāka strādāt un pēc diviem mēnešiem visās kafejnīcās bija peļņa. Uzņēmums skrēja pie klienta ar teikumu, ka grib turpināt, tomēr klients teica, ka paši darbosies. Tā kā komandai un tās vadītājam ir ļoti būtiska loma. Var diskutēt par to, kas ir svarīgāks – mērķis un ideja, tas, ko mēs gribam sasniegt, vai komanda. Man šķiet, ka nevajadzētu izdomāt to, ko gribam darīt un tad piemeklēt komandu. Primāri vajadzētu radīt komandu un pēc tam ar komandu var vadīt daudz dažādus projektus, līdz ar to, veidojot komandu, ir svarīgi saprast, vai mērķi atbilst, vai vieno daudzas būtiskas lietas.
Grāmatās raksta un stāsta dažādi, bet man tā atbilde ātri nāk un tas vārds ir- komanda, jo ideja var būt laba un, kā zinām, ir daudz labu ideju, bet tas procents ideju, kas tiek veiksmīgi īstenots, ir mazs. Vienu un to pašu ideju var īstenot tikai dažas komandas, daudzām nemaz nebūs pa spēkam, tādēļ komanda ir tā, kas nosaka- tā ideja īstenosies vai nē.

Vērts padomāt:

  • Kas ir tās vērtības un mērķi, uz kuru bāzes Tu veido savu komandu?
  • Vai Tavas komandas locekļiem visiem kopā piemīt nepieciešamās kompetences?
  • Vai Tavas komandas vadītājs ir arī līderis?
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.