Switch to mobile version. Top

Kā piesaistīt un motivēt darbiniekus?

Dāvis Siksnāns, Printful izpilddirektors un līdzīpašnieks

Es nekad negribētu strādāt uzņēmumā, kur darbs vienmēr jāsāk strikti 9 no rīta. Ir dažādas lietas, kas darbiniekam reizēm no rīta jāpaspēj — aizvest bērnu uz bērnudārzu, aiziet pie ārsta, pie friziera. Ja viņš sāk darbu 11, tad no rīta vēl paliek laiks privātajām lietām. Un īpaši svarīga šī elastīgā darba laika pieeja ir, ja uzņēmums grib piesaitīt jauniešus. No rīta viņiem mēdz būt lekcijas, vai kādu vakaru gadījusies ballīte un nepieciešams ilgāks laiks, lai izgulētos. Tāpēc svarīga opcija ir darbs elastīgā režīmā.

Motivējošs apstāklis ir arī īstie darba rīki. Ja pie mums atnāk jauns darbinieks, mēs nevis viņam iedodam kaut kādu standarta aprīkojumu, bet pajautājam, kas viņam vajadzīgs, lai ērti un efektīvi varētu pildīt darba pienākumus. Piemēram, ja cilvēks ikdienā pieradis lietot noteiktu sistēmu vai programmatūru, bet darbā viņam liek lietot datoru ar citu operētājsistēmu, viņam var būt neērti uz tā strādāt, tāpēc nodrošinām tieši to, kas darbiniekam nepieciešams.

Vērts padomāt:

  • Vai brīvais darba laiks motivē Tavus darbiniekus?
  • Kas ir citas lietas, ko Tu vari piedāvāt saviem darbiniekiem izvēlēties, lai viņiem būtu ērtāk un patīkamāk strādāt?
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.