Switch to mobile version. Top

Kā pārbaudīt savu biznesa modeli?

Ilze Garanča, Taste CAPS! Īpašniece

Ideja ir jāpārbauda! Pat ja pašam liekas, ka ideja ir izcila, ka to visiem vajadzēs, draugi un radi arī atbalsta, tas vēl nenozīmē, ka ideja tiešām ir veiksmīga. Svešinieks var nebūt tādā sajūsmā, kā tu un neredzēt produkta jēgu. Līdz ar to idejas autors nonāk galējībā, cenšoties pārliecināt, ka viņa produkts atšķiras no tā, ko var nopirkt citur. CAPS! konfektes sākās ar Ziemassvētkiem, un es varēju tās uzdāvināt radiem, draugiem, visiem, kam vēlējos. Mans pirmais klients izrādījās kaimiņi, kuri interesējās, kur tādas konfektes var iegādāties. Sākumā konfektes plānoju piedāvāt mazajiem eko veikaliem, kas krīzes laikā bija klientu atzīti sava īsā "no ražotāja pie klienta" ceļa dēļ. Tā kā es biju mājražotājs, izrādījās, ka es savas konfektes tur nedrīkstēju pārdot. Līdz ar āo apstākli pilnībā izgāzās viss biznesa plāns. Tāpēc konfektes sāku dāvināt, un uzradās cilvēki, kam tās garšoja, un izplatījās neliela reklāma “no mutes mutē”. Manas konfektes nonāca līdz uzņēmumam, kurš no tām gatavoja korporatīvās dāvanas. un tā es uzzināju par korporatīvo dāvanu nišu. Uzrunāju lielākos potenciālos sadarbības partnerus un CAPS! transformējās par korporatīvajām dāvanām.

Līdzīgi arī eksportā - jādomā, kas varētu būt mūsu klients, kur mūsu produktu varētu pārdot vieglāk, kam tas varētu būt vajadzīgs vairāk? Šī pieredze nāk tikai un vienīgi darbojoties, to nekādā veidā nevarēja izdomāt brīdī, kad uzsāku biznesu mājās. Tā ir mana pieredze, kas iegūta no neskaitāmiem kāpumiem un kritumiem.

Vērts padomāt:

  • Kā Tu varētu pārbaudīt, vai Tavs produkts ir vajadzīgs un tajā pašā laikā pietiekami labs?
  • Kam Tavs produkts būtu vajadzīgs?
  • Vai Tu esi jautājis nepazīstamiem cilvēkiem sava produkta novērtējumu?
S|E|B

Tähelepanu! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst eAkadēmijas lapas prasībām. Lūdzu, nomainiet vai atjaunojiet pārlūkprogrammu vai ierīci, ar kuru Jūs vēlaties piekļūt eAkadēmijai.